Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands

מאת גבריאל שוש

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands

מאת גבריאל שוש

מה היה קורה אילו מדינה שלמה היתה נשלטת על ידי קרטל סמים? זאת שאלה ש-Ubisoft מנסה לענות עליה במשחק החדש שלה – Ghost Recon Wildlands, הכותר האחרון בסדרת Ghost Recon, אשר עוקבת אחרי צוותי יחידת העילית המובחרת ביותר של צבא ארצות הברית, אשר נשלחות אל המשימות הקשות והסודיות ביותר. במשחק החדש יהיה עליהם לעצור את El Sueño, מנהיג קרטל הסמים Santa Blanca, ודמות קאלט אשר עלה לראש הקרטל החזק ביותר בעולם באכזריות יוצאת דופן.

בתחילת המשחק עלינו ליצור את הגיבור אותו נגלם במשך שעות רבות במצוד אחר El Sueño וחבריו. למרבה הצער מערכת יצירת הדמות פשטנית למדי ומציעה מספר מצומצם יחסית של תווי פנים מוכנים מראש אשר לא ניתנים לשינוי. למזלנו מגוון אביזרי הלבוש העומד לרשותנו רחב הרבה יותר ומציע כמות נכבדה של חולצות, מכנסיים, אפודים וכלל אביזרי לבוש ויאפשרו לנו ליצור את דמות החלומות שלנו, החל מכוכב פורנו ועד לצלף מקצועי בחליפת הסוואה מלאה.

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands 05.22.2017 - 23.08.56.07

אז חבשתי את כובע הקאובוי שלי ויצאתי למשימה. בטיסת מסוק אל יעד סודי בבוליביה מספרת לנו Karen Bowman, סוכנת CIA מנוסה, על פיגוע טרור בשגרירות ארה"ב בבוליביה וחטיפת סוכן סמוי וחבר טוב שלה Ricky Sandoval אשר לאחר מסכת עינוים חטף כדור בראשו ובכך הניע את הגלגלים אשר ירמסו את הקרטל לרסיסים ויקברו את El Sueño באדמה.

הנחת היסוד של המשחק אינה חדשנית ודומה כמעט לכל משחק ש-Ubisoft הוציאו בעשור האחרון. יש לנו מספר רב של משימות מנוקדות על גבי מפה ענקית, ואת רובן נוכל לבצע בכל סדר שנבחר. ב-Wildlands המטרות הן התשתיות עליהן מבוסס הקרטל והראשים של כל תא בתוכו. המטרה היא לפגוע ביכולת של Santa Blanca לייצר ולהבריח סמים ולמוטט את רשת הלבנת ההון במטרה למשוך ממקום מסתורו את El Sueño בכבודו ובעצמו.

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands 05.22.2017 - 23.10.53.08

אל המשימה שלנו מצטרפים שלושה חברי צוות נוספים. במצב ה-Single Player הם מסוגלים לדאוג לעצמם ואף להוות נכס שימושי עבורכם. לדוגמה, זמינים לכם מגוון פקודות אשר ישנו את מודול העבודה שלהם, תוכלו לפקוד עליהם להיות שקטים ולהשתמש במשתיקי קול, או שתוכלו להנחות אותם לפתוח באש חופשית ולחסל כל אויב שמאיים על שלומכם ואף לתאם איתם חיסול מסונכרן של עד ארבע יריבים בלחיצת כפתור אחת.

כמה חבל שאל מול אינטליגנציה מלאכותית מצוינת עומד מספר מצומצם של סוגי משימות רפטטיביות. כשלעצמם המשימות בהחלט מהנות, אך בפעם השביעית שעלי לצוד "בכיר X", לצאת למרדף אחריו ולבסוף לאיים עליו בכדי למשוך מידע, הקסם הולך לאיבוד ובמקומו מגיעה תחושת שיעמום. אם חשבתם לצאת למסע לבד, צר לי לאכזב, אך ככל הנראה המשחק לא יספק אתכם לזמן רב. למזלנו, מצב ה-Co-op שלו מציג תמונה שונה לחלוטין.

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands 05.22.2017 - 23.06.27.06

אז אחרי שגייסתי שלושה חברים קפצנו אל תוך בוליביה היפיפייה במצוד חסר רחמים אחר El Sueño והפמליה שלו. המשחק מתפרש על גבי שטח ענק, אפילו ביחס למשחקים אחרים הנחשבים לעצומים בגודלם. כמובן שהגודל לא קובע ולכן בהחלט ראוי לציין את יופייה של בוליביה אותה הצליחו המפתחים להעביר בצורה יוצאת מן הכלל. נטייל בהרים הגבוהים של San Maeo, נאיר את מישורי המלח הפתוחים של Koani בטילי מסוקים ונקצץ את הג'ונגל הסבוך של Itacua עם מקלעים כבדים.

ה-Co-op מהווה תפנית מעניינת והקושי בתאום מהלכים עם שלושה חברים הופך את האתגר הטקטי של המשחק למעניין ביותר, במיוחד בשעות הראשונות, כאשר אנו עדיין בוחנים את כל היכולות שהמשחק מציע לעומק, קל מאוד להגיע לסיטואציות בהן המצב יוצא משליטה. הופתענו לגלות שהאויבים מנסים לתת חיפוי אש לחבריהם אשר מיהרו להיכנס למחסה או רצו במאמץ לאגף אותנו. בין אם התכנית השתבשה ונאלצנו להתמודד מול כוח אש קטלני או בין אם הכל פעל כמתוכנן וכמעט אף אחד לא שם לב אלינו, כל התקלות ב-Wildlands הצליחו לשמור על רמת מתח גבוה.

ghost-recon-wildlands-2

בכל אזור ניתן גם להשיג שלל אמצעי לוחמה נוספים כמו כוונות אופטיות, מתפסים, ומגוון מאוד רחב של נשקים מסוגים שונים המוגנים היטב על ידי הקרטל, מה שהופך את השגתם למשימה בפני עצמה. גם ההתנסות בצעצועים החדשים שמטפטפים לידינו הופכים כל קרב לשונה במקצת מקודמו. רק חבל שלעומת ארסנל הנשקים המפואר, מערכת עליית הרמות של המשחק לוקה בחסר. לאורך המשחק אנחנו נקבל נקודות אשר יהיה עלינו להשקיע במגוון רחב של יכולות הנעות בין ראיית לילה, מטולים, רימונים וחומרי נפץ ועד לשיפורים למזל"ט הריגול שעוזר לנו לגלות אויבים בקלות רבה יותר. אך נקודות בלבד לא מספיקות ויהיה עלינו להשיג משאבים חיוניים כגון תרופות, אוכל, דלק ומערכות תקשורת. אומנם תחילה כמות המשאבים הדרושים לפיתוח יכולות חדשות מזערית, אך מהר מאוד העלויות הופכות לאסטרונומיות והשגתם הופכת למטלה מונוטונית ומשעממת.

בסופו של דבר Ghost Recon Wildlands הוא עוד משחק עולם פתוח טיפוסי, יפה ככל שיהיה. ראוי לציין שבחברת שחקנים נוספים, חווית ה-Co-Op של המשחק תניב לא מעט שעות של הנאה טהורה שתנוע בין צחוקים מתגלגלים לרצינות מקצועית ושיתוף פעולה יוצאת מן הכלל.

 

המילה האחרונה:

Ghost Recon Wildlands מבליט את היכולות של Ubisoft לייצר עולם מדהים ומשחקיות כיפית אך גם את הפחד שלהם להתרחק מהנוסחה המוכרת של משימות רבות, לא מגוונות ודלילות בעלילה.

7

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands
Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands 0 7/ 10