Life is Strange Before The Storm – פרק ראשון

מאת יובל ריפין

Life is Strange Before The Storm – פרק ראשון

מאת יובל ריפין

אני חייבת להתוודות, בתור מעריצה מושבעת של המשחק המקורי של Life Is Strange, כי ההכרזה על Before the Storm, אשר מתפקד כפריקוול לכותר, הציפה בי לא מעט חששות שנבעו בין היתר מהעובדה כי המשחק עבר מידיה של Dontnod Entertainment, המפתחת המקורית  ל-Deck Nine (שלא בדיוק הציגה הישגים מרשימים) והחלפת המדובבת של קלואי. כמו כן היה חשש שהכותר החדש לא יצליח לעמוד ברף הגבוה שהמשחק המקורי הציב, ואחרי כמה שעות משחק טובות בפרק הראשון, אני כבר לא יכולה לחכות לפרקים הבאים.

למי שלא מכיר את הכותר,  Life Is Strange הוא משחק הרפתקאות דרמתי המחולק ל-5 פרקים, ועוקב אחרי מקס, סטודנטית צעירה לצילום אשר ניחנה ביכולת לחזור אחורה בזמן. אחרי שהיא חוזה סכנה ממשית לעיר שלה – ארקדייה ביי, היא מנסה למנוע את השמדתה ועל הדרך להתמודד עם הבעיות של חיי היום יום. אם עדיין לא יצא לכם להתנסות בסדרה, הפרק הראשון של הכותר המקורי זמין בחינם במגוון הפלטפורמות.

Before the Storm מתרחש זמן קצר לפני הכותר המקורי ועוזב את ההתמקדות במקס לטובת קלואי, אשר שימשה כדמות מפתח בו. החיים של קלואי לא קלים. היא מתמודדת עם אובדן אביה שנהרג בתאונת דרכים, שונאת את החבר החדש של אמא והבן אדם היחיד עליו היא יכולה לסמוך,נוטש אותה. למזלה המצב משתפר כשהיא פוגשת את רי'צל שמחזירה לה את הריגוש בחיים. ההחלטה לעבור לקלואי מעניקה לסדרה טעם חדש ומרענן, שמאפשר לשחקן להבין את דפוסי ההתנהגות והמניעים שלה בכותר המקורי וחושפים אותנו לצד רך ושברירי יותר שלה.

כבר בפרק הראשון נסחפתי אל עבר הסיפור המרתק של המשחק שהצליח לגרום לי למעין סערת רגשות שנבעה מהחיבור שלי לקלואי ולדמוית הסובבות אותה, ואף הצליח להעביר בי תחושה קלה של שיברון לב. הבעיה היחידה עם הסיפור הוא האופן הדרמתי המוחצן, ואולי אפילו קצת מאולץ בו הוא הוצג לקראת סוף הפרק הראשון, ואף על פי כן, סוף הפרק כן הצליח להשאיר בי טעם לעוד וגרם לי לצפות בכליון עיניים לחלק השני שאמור להגיע אלינו בימים הקרובים.

אחד החששות הגדולים שלי היה המעבר של מקס, שיכולה לחזור בזמן ולשנות את העבר, לקלואי, אשר מסתמנת כילדה נורמלית נטולת כוחות על. מצד אחד חוסר היכולת לחזור בזמן מגביל את יכולת החקירה וההתנסות שלנו עם העולם ומצד שני העובדה כי כל בחירה היא סופית, והיא שתשפיע בדרך כזו או אחרת על המשך המשחק, הופכת את הבחירות הללו להרבה יותר משמעותיות ודורשת מאיתנו לשקול אפילו את ההחלטות הקטנות שלנו בקפידה.

קלואי מוצגת כנערה מתבגרת ומרדנית בעלת השקפת עולם שונה אשר באה לידי ביטוי במגוון דרכים. סגנון הדיבור ספק חצוף ספק קשוח, פריטי לבוש תואמים אותם ניתן להחליף, ואפילו אוסף התמונות של מקס שהוחלף לגרפיטי משעשע ברחבי העיירה. גם האווירה הכללית של המשחק מצליחה להעביר את השקפת העולם של קלואי והיא נתמכת בפס קול אינדי רוק משובח, פרי יצירתה של להקת Daughter, לו ניתן להאזין באמצעות תפריט מיקס טייפ ייחודי כאשר ברקע קלואי שוכבת על המיטה שבחדרה.

עד כה מסתמן כי בפרק הראשון, למרות החששות שנבעו בין היתר מהחלפת המדובבת שלה, קלואי מצליחה לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שמקס הציבה כדמות ראשית, ומעבירה סיפור מרתק, מרגש ומעניין שמצליח להחזיר את השחקן לחוויה הנפלאה שקודמו סיפק.

המילה האחרונה:

life is strange before the storm נוטש את כוחות החזרה בזמן אבל לא את הריגוש שחודר עמוק ללב ומסתמן עד כה כפריקוול ראוי לכותר המשובח

8

Life is Strange Before The Storm – פרק ראשון
Life is Strange Before The Storm – פרק ראשון 0 8/ 10