כחלק מסדרת המוצרים Strix, המכוונים לעולם הגיימינג, ASUS מציגה את האח הקטן של ה-GTX 1060, הלא הוא ה- GTX 1050Ti Strix. במבט ראשון הכרטיס עלול למשוך אותכם בעיקר בזכות העיצוב היפיפה שלו והמחיר הנמוך משמעותית מזה של אחיו, אך האם הוא הוא מתאים לצרכים שלכם?

.במחיר של כ-900 ש"ח ואף יותר מכך, גרסת ה-Strix של ה-1050Ti מבדילה את עצמה מהמתחרים בזכות העיצוב האופייני לסדרה ותאורת LED RGB ב-16 מיליון צבעים שכבר הכרנו ב-GTX 1060 Strix ולוח האם – ASUS Z270-F Strix. אין ספק ש-ASUS עשו את המיטב על מנת להוזיל עלויות מבלי להתפשר יותר מידי על איכות, וכן גוף הקירור קטן יותר ובעל שני מאווררים במקום שלוש והפלסטיק מרגיש זול יותר מזה של הדגמים היקרים. אך לאחר ההרכבה תכונה זו לא רלוונטית והעיצוב המינימליסטי מהודר בכיסוי גב אשר מדגיש אותו בצורה נפלאה בכל מארז.

עם overclock מהמפעל שמביא את הנתונים ל:
בוסט קלוק די מרשים של 1506MHz במצב OC
או
1493 במצב גיימינג
מהירות זיכרון של 7008MHz
ונפח זיכרון של 4GB GDDR5 המקביל ל-GTX 980 מהסדרה הקודמת
הינו עלולים לחשוב שמדובר בעוד הצלחה מסחררת ומהפכנית.

אך הבנצ'מארקים מראים סיפור פחות מרשים:

Firestrike:

כבר כאן אנחנו עדים לכך שה-1050Ti חלש אפילו מה-GTX970 שמביס אותו בכמעט 1000 נקודות ומרמז על התוצאות הבאות.

Battlefield 1:

כאן אומנם קיבלנו למעלה מ-60 פריימים לשנייה אך חשוב להדגיש שהבדיקה שלנו לא נעשתה במצב ה-Multiplayer, אלה ב-Campaign, לצורך יכולת שחזור התוצאות. כך שכנראה תצטרכו להתפשר על פריימים לטובת גרפיקה מקסימלית.

GTA V:

למרות שהמשחק כבר אינו חדש כלל, ל-1050Ti עדין קשה להתמודד איתו בהגדרות גרפיות מקסימלית. גם כאן יהיה עלינו להתפשר על איכות לטובת קצב פריימים יציב וטוב יותר.
טיפ קטן: ביטול ההגדרות הבאות ישפרו משמעותית את הביצועים כמעט בלי לגרוע מיופיו של המשחק:
Extended Distance Scaling
Extended Shadow Distance

The Witcher 3: The Wild Hunt:

למרות שתוצאה של 37 פריימים אינה מרשימה כלל, חשוב להדגיש שבשונה מ-Battlefield, הפריימים כאן פחות חשובים וכל דבר מעל 30 יותר ממספיק על מנת ליהנות מהמשחק בצורה הטובה ביותר.

Forza 3: Horizons:

למרות שאף כרטיס מסך לא הצליח לשבור את מספר הזהב שלנו, 60 פריימים לשנייה, ה-1050Ti הוא היחיד שלא הצליח לעמוד בסף ה-30 פריימים וכאן בוודאות תיאלצו להוריד לגרפיקה בינונית לפחות, בכדי לקבל חווית משחק חלקה ויציבה.

לאור התוצאות עלי להתוודות בפניכם שהתלבטתי זמן מה האם בכלל לכתוב את הכתבה. ה"אשמה", אם יש כזאת, היא כלל לא של ASUS אלה פשוט מגבלות הצ'יפ. וכדי לזכור שהכרטיס מסך השני הכי זול ברשימת הבדיקות שלנו,ה-1060 Strix, מחירו כפול מזה של ה-1050Ti

אך אנחנו כרגע עומדים בפתח של בעיה לא קטנה שעלולה לשכנעה חלק ממכם בכל זאת שה-1050Ti זאת החלטה חכמה. הכרטיס שהיה מבטיח לגשר את הפערים בין כרטיס זה לגדולים, ה-RX 570 וה-RX 580 מהמתחרה, AMD, נמצאים במחסור מלאי. כרטיסים אילו התגלו ככרטיסים מאוד כדאים לכריית מטבעות מוצפנות כגון Bitcoin ו-Ethereum ולכן נחטפו מהמדפים בקצב שהיצרנים אינם מסוגלים לעמוד בו והמעט שנשארו עלולים להיות יקרים משמעותית ממחיר השיווק שלהם.

וכאן ה-1050Ti בולט מעל מתחריו. במחיר של פחות מאלף ש"ח ה-1050Ti הוא אופציה נהדרת לגיימר הממוצע שמחפש ליהנות מהמשחקים הכי חדשים בתקציב מצומצם. למעשה רק לפני שבוע המלצתי על אחד לעמית לעבודה וסיפוק שלו מהכרטיס היה מושלם.

אך כאשר בונים מחשב בתקציב מצומצם הדבר האחרון שנשקיע בו זו תאורה RGB. ועם הדגמים הזולים יותר של ה-1050Ti בכמעט 200 ש"ח פחות, פער של 15%, וה-GTX 1060, "המסורס" אך עדין חזק משמעותית ממנו, בעל נפח של 3GB במקום 6GB, ב-200 ש"ח יותר פשוט קשה להמליץ על הגרסה זו של הכרטיס.

השורה התחתונה:

ה-Asus GTX 1050Ti -Strix הוא כרטיס ייחודי שמציע את ההתפשרות המושלמת לאלו מכם שמחפשים ביצועים סבירים ועיצוב חדשני ובמחיר שפוי.

סיקור: ASUS GeForce GTX 1050Ti STRIX