חודשיים לפני יציאתו של כותר ההמשך למשחק הפעולה תפקידים הפופולרי -Destiny 2, המפתחת Bungie שחררה בסופ"ש האחרון בטא פתוחה שאפשרה למעריצים להתנסות בשיפורים והחידושים שהסדרה עברה.

מסתמן כי בשונה מהכותר הקודם, עלילת המשחק הרבה יותר מובנת ולא דורשת יותר מידי חקר מגורמי צד שלישי. אחרי שנים של ביטחון, גזע הקאבל האכזרי השמיד את המגדל ופגע קשות ב-Traveler, מעין כדור ענקי המתנוסס מעל כדור הארץ, שלאחר בואו הצליחו תושבי כדור הארץ להגר לכוכבים אחרים. אחרי שהצליחו להימלט בעור שיניהם את התקיפה הקטלנית, ה-Gurdians, שאנו נמנים על שורותיהם, מצאו מקומות מפלט ברחבי העולם של Destiny. במהלך המשחק נגלה כוכבים חדשים, נלחם באלו שפגעו בנו, נגן על מגוון הגזעים החיים יחדיו בהרמוניה וסביר להניח שננסה להציל את העולם.

במהלך הבטא זכינו להתנסות ב-Strike, שזה סוג של Deungeon במונחים של Destiny. כשחקנים ותיקים הרגשנו בבית ונהינו מהקרבות העמוסים בגלי האויבים  בדרכנו אל הבוס הראשי בסוף הדרך. למרות שמדובר בספוג נזק קלסי ל-Destiny, הבוס האחרון ב-Strike היה מבין הטובים בהם נתקלתי במשחק. הוא הציע אתגר, זירה משתנה ורמת קושי מדורגת שעולה ככל שמורידים לו חיים. למרות זאת, ועל אף העיצוב החדש ומספר קטן של אויבים שהתווספו למגוון המוכר, התחושה המרכזית הייתה של עוד חבילת תוכן ולא כותר המשך.

כמובן שגם השחקנים התחרותיים לא קופחו וזכו ליהנות משתי זירות קרב חדשות. הראשונה מתקיימת בסביבה עירונית מודרנית, ובה נדרשות הקבוצות להטמין פצצה במתקני הקבוצה הנגדית או להגן על המתקן שלה, הזירה השנייה אשר התקיימה בהריסות עתיקות, החזירה מצב ה-Control המוכר בו שתי הקבוצות צריכות לכבוש ולשמור על נקודות מפתח ברחבי המפה. שני המצבים משתלבים היטב בכותר החדש ומציעים מגוון טקטיקות חדשות בחסות הנשקים והיכולות החדשות, אך השיפור המשמעותי באמת במצבים הללו הוא שהם מרגישים הרבה יותר מאוזנים ביחס לכותר הקודם, אבל גם זה עלול להתערער תחת ארסנל הנשקים העצום שצפוי להגיע אלינו.

הכותר החדש לא מציג שיפור גרפי משמעותי ביחס לקודמיו (לפחות לא על קונסולת ה-Playstation 4), אך בהתחשב בעובדה שהכותר הראשון התהדר בגרפיקה מרשימה לצד אפקטים מרהיבים, לא הייתי אומר שהוא צריך שדרוג משמעותי שכזה. הבריחה לאזורים חדשים ברחבי הגלקסיה באה לידי ביטוי בכוכבים ואזורים חדשים שמגיעים בשלל עיצובים מקוריים וחדישים שנותנים תחושת רעננות למראות הוותיקים של כוכבי מערכת השמש.

בין אם מדובר במשימות קואופרטיבית, או קרבות בין שחקנים, Destiny 2 הוא דוגמא מצוינת לעוד מאותו דבר, וזה לא בהכרח דבר רע. Destiny 2 מחזיר את האקשן האינטנסיבי ואהוב של קודמו במגוון שלבים וכוכבים חדשים, לצד מערכת קרב משודרגת וארסנל נרחב של נשקים חדשים כמו מטול הרימונים, המיני-גאן ועוד, לצד עץ יכולות חדש לכל דמות. מבחינת השחקנים הוותיקים בסדרה זוהי ככל הנראה קנייה בטוחה, אך אם לא אהבתם את הכותר הקודם, סביר להניח שלא תתחברו גם לכותר ההמשך ומצד שני, אם עדיין לא יצא לכם להתנסות בחוויה, Destiny 2 מסתמן כנקודות התחלה מעולה.

Destiny 2 צפוי להגיע אלינו ב-6 ספטמבר לקונסולות ה-Xbox One וה-Playstation 4 ולראשונה גם למחשב האישי.

Destiny 2 – רשמים מהבטא

בסופ"A האחרוןקיבלנו טעימה קטנה מ-Destiny 2 בבטא הפתוחה וכמובן שדאגנו לרכז לכם את כל התובנולת