שאלה: מה כותר ה- Free2Play הכי משוחק כרגע בסטים? תשובה: לא מה שאתם חושבים. אוקיי, אולי זה בדיוק מה שאתם חושבים. במקומות הראשונים ניצבים Dota 2 ו – Team Fortress 2. משהו שלא הפתיע אותי כל כך. כלומר, שיחקתי ב- Team Fortress 2 עוד לפני שהפך לכותר חינמי ו- Dota 2 הפך להיות ענף ספורט בינלאומי. אבל מה זה לעזאזל Warframe? הוא פשוט עומד לו מתחת לשני טיטאנים של Valve. מחיפוש זריז בגוגל גיליתי ש- Warframe, מבית המפתחת הקנדית Digital Extremes, הוא כותר אקשן-יריות-מגוף-שלישי קו-אופורטיבי המשלב גזע עתיק של נינג'ות בחלל, המון כלי נשק וגלים של אויבים. מסתבר שהוא יצא עוד במרץ 2013. מאז הספיקו לשחק בו יותר מ-26 מיליון משתמשי סטים.

אוקיי, נינג'ות בחלל זה מגניב, אבל… איך משחקים בזה בדיוק? אני לא כל כך בטוח. ככה שהכרזתה של Digital Extremes בכנס TennoCon 2017 (הולי שיט יש להם כנס משל עצמם) על חבילת הרחבה משמעותית מאז יציאתו של Warframe ב- 2013 דיי הפתיעה אותי. עד עכשיו המשחקיות התרכזה בתוך זירות סגורות. Plains of Eidolon, שמה של חבילת ההרחבה החדשה, לוקחת את השחקנים אל ה"בחוץ הגדול" – עולם פתוח שבו ייתקלו גזע ה- Tenno עם האנשים הפשוטים עליהם הם מגנים. יסתובבו ברחבי ערים וקומונות, יוכלו ליצור (או לקנות, כי זכויות קניין) כלי נשקים חדשים, יוכלו לסחור בשווקים של אספני גרוטאות, לעופף ברחבי העולם הפתוח בעזרת ה- Achwings (שהן שם מאוד יפה לג'קפק של פלקון), לדוג (אוקיי), ולבצע משימות שונות ומגוונות כחלק מקמפיין עלילתי ראשון ל- Warframe. בדרך תוכלו להכיר מגוון דמויות שונות ומשונות, בתוכן – קבוצה של אספני גרוטאות שגם עוסקת בקילוף רקמות של יצור ביו-מכני כלשהו. כי סייברפאנק. כדי לחגוג את קיומה של חבילת ההרחבה שחררה Digital Extremes דמו גיימפליי באורך 17 דקות מתוך הכנס של… המפתחת הקנדית שלא שמעתי עליה בחיים.

Warframe מספר את סיפורם של גזע ה- Tenno, לוחמים\נינג'ות חלל שהתעוררו משנת החורף שלהם בדיוק למלחמה כנגד ארבעה גזעים בין גלקטים: ה-Grineer, הידוע גם כ"שיבוטים אנושיים פשיסטים"; מגה-תאגיד בעל טכנולוגיה מתקדמת; גזע של זומבים חייזרים וגזע אחר של חייזרים עתיקים עם טכנולוגיה מתקדמת בשם Sentients. ה- Tenno מפתח חליפות ביו-מכניות שנשלטות מרחוק בשם "Warframe", כשלכל חליפה ישנה סט יכולות ייחודיות. כל זה נותן תירוץ לאקשן חסר מעצורים בתוך זירות סגורות שיוצא כעת אל סביבה פתוחה. מעניין איך מרגישות נינג'ות חלל בעולם פתוח.

חסרי הסבלנות שבניכם ישמחו לדעת כי Plains of Eidolo צפוי להגיע אלינו כבר במהלך השנה הקרובה.

כותר האקשן החינמי Warframe יוצא אל עבר העולם הפתוח

Plains of Eidolo, ההרחבה החדשה של כותר האקשן החינמי Warframe לוקחת אותנו אל עבר עולם פתוח.