מיקרוסופט טוענת שמלבד העובדה שה-Xbox One X היא הקונסולה הקטנים ביותר שהם ייצרו אי פעם, היא אמורה להריץ את כל התכנים ב-4K אמיתי. קראתם נכון, בין אם תשחקו משחק חדש או משחק ישן משירות התמיכה לאחור, הרזולוציה שלו תעמוד על 4K, מדובר על לפחות 8 מיליון פיקסלים למסך. בנוסף לכך תציע הקונסולה תמיכה ב-HDR, כלומר בקשת רחבה יותר של צבעים, כל אלו ישולבו עם טכנולוגית הסאונד החדישה, Atmos, מבית Dolby שתעניק למשתמשים חוויה כוללת שתקיף את כל העולמות. חשוב להדגיש כי בנוסף לתמיכה אחורה במשחקים ה-X תתמוך בכל האיביזרים של סדרת ה-Xbox.

47d0f9fa-9092-44a6-81b7-8c545316e475

חומרה רבותיי, חומרה! עושה רושם שמיקרוסופט הלכה צעד רחוק יותר מרוב הספקולציות ברשת. המעבד הראשי, למרות חשיבותו הנמוכה ביחס לשאר הרכיבים, רץ במהירות של 2.3GHz (ג'יגה הרץ) ובעל שמונה ליבות. הקונסולה תצויד בלא פחות מ-12GB זיכרון RAM מסוג GDDR5, כאשר 3 מתוכם יוקצו בלעדית למערכת ההפעלה והשאר לטובת המשחקים. ולשאלה המסקרנת ביותר: מה בנוגע למעבד הגרפי? ובכן, מדובר על מעבד מפלצתי שחזק בכ-50 אחוזים יותר מזה של ה-Playstation 4 pro, ובעל מהירות גבוהה יותר- 1.172 ג'יגה אשר  כמעט משתווה ל- GTX 980, אכן טירוף בעולם הקונסולות. אבל זה לא הכל – ובכן מיקרוסופט עשו צעד מבורך כדי להימנע מחזרה על תקרית החימום בקונסולות הישנות יותר, והוסיפה מערכת קירור אדים נוזלית שהייתה עד כה שמורה לעולמות השרתים ומחשבי הקצה.

xbox_one_x_scorpio_exploded_view_1920

מיקרוסופט מציינת כי ה-Xbox One X אינה קונסולה מדור חדש, אלא כמו ה-Playstation 4 pro היא קונסולת אמצע דור משופרת המיועדת לאנשים שלא מתפשרים על גרפיקה. מחירה של ה-Xbox One X, שעתידה לצאת לשיווק בתאריך ה-7 לנובמבר השנה יעמוד על 499 דולר, יקר ב-100 דולר מ-Playstation 4 pro. לאלו מבניכם שלא מעוניינים להוציא סכום משמעותי כל כך אבל כן מעוניינים להתחדש ב-Xbox, ישמחו לדעת שבעקבות ההכרזה מיקרוסופט יצאה במגוון מבצעים על ה-Xbox one s שמחירה עומד כעת על 200 דולרים בלבד.

Xbox One X

אחרי אינספור שמועות ולא מעט חודשים של המתנה הרגע המיוחל הגיע כשמיקרוסופט הציגה את קונסולת העל החדשה שלה בתערוכת E3 המתקיימת בימים אלו בלוס אנג'לס. שם הקוד חסר המעוף והיצירתיות, Project Scorpio, שונה לשם ראוי יותר – Xbox One X.