הידד, זהו חודש חדש! ואתם יודעים מה זה אומר. אני לא, אז תכתבו בתגובות מה אומר לכם תחילתו של חודש חדש והזוכה יקבל. מה יקבל? קדחת. את הקדחת שלי, ליתר דיוק. אז אחרי שמייקרוסופט פרסמה בשבוע שעבר את רשימת הכותרים החינמיים שיגיעו אל משתמשי ה- Xbox Live במהלך חודש מאי, סוני לא נשארת חייבת ומפרסמת את רשימת הכותרים החינמיים שלה, שיגיעו אל משתמשי ה- Playstation Plus החודש. בחודש שעבר קיבלו המשתמשים, בין השאר, את כותר המולטיפלייר Drawn To Death, בבימויו של דיוויד ג'פה, יוצר סדרות Twisted Metal ו – God of War ואת כותר האקשן-חלליות-מחללות-בחלל Lovers in a Dangerous Spacetime. אז מה מגיע לכם החודש?

בעלי ה- Playstation 4 עומדים ליהנות החודש מ – Abzû, כותר הרפתקאות שמשחק על קו התפר המבדיל בין משחק "קונבנציונלי" ליצירת אומנות. דבר שלאו דווקא מפליא אחרי שמגלים מי ביים את הכותר- מאט נאבה, העומד מאחורי האומנות של Journy. ב- Abzû נכנס לנעליה של צוללנית החוקרת את סביבתו של אוקיינוס חסר שם ובחשיפתה של מיתולוגיה המבוססת במיוחד על המיתולוגיה השומרית. הכותר השני שיגיע אל הקונסולה לוקח כיוון שונה מהרוגע ש – Abzû ייתן לנו ויכניס אותנו אל תוך עולם אלים במיוחד – העולם של פנדורה. אני מדבר על Tales From The Borderlands, כותר ההרפתקאות מבית Telltale שמספר את סיפורם של של רייס, עובד בתאגיד "היפיריון" ופיונה, אמנית הונאות, שנאלצים לשתף פעולה ביחד לאחר עסקה שהשתבשה במיוחד.

בעלי ה- Playstation 3 עומדים ליהנות החודש מ- Blood Knight, כותר אקשן-RPG מבית סטודיו Deck13 Interactive הגרמני. בעולם שבו הערפדים ובני האדם נמצאים במלחמה בלתי פוסקת, צייד ערפים מפורסם בשם ג'רמי יצטרך להילחם לצד אליסה הערפדית במטרה להחזיר את כבודו האבוד, זאת לאחר שנהפך לערפד והופלל על ידי חורשי רעתו ב… משהו. כנראה משהו נגד בני האדם. אולי נגד ציפורים, מי יודע. הכותר הנוסף שיגיע אל הקונסולה הינו הכותר השלישי בסדרה שמסתבר שיש לה שלושה כותרים – Port Royale. סדרה ששמה את העסקים לפני כל האקשן הזה של פיראטים ושודדים. בכותר השלישי בסדרה, שנקרא Pirates & Merchants, נגלם צעיר ספרדי פשוט שמגיע אל חופי העולם החדש ונאלץ לבחור בין חיי סוחר לבין חיי פיראט במטרה לזכות בליבה של צעירה מקומית. כן.

בעלי ה- Playstation Vita עומדים ליהנות החודש מ- Laser Disco Defenders. כותר Shoot-em-up המכניס אותנו לנעליהם של ארבעה לוחמי דיסקו אמיצים במטרה להציל את הגלקסיה ממזימתו המרושעת של לורד מונוטון, כשבו-זמנית הם משתמשים בכוחותיו של ז'אנר מוזיקלי שרק רוצה למות כבר. הכותר הנוסף עומד להיות Type:Rider, כותר הרפתקאות עם טוויסט דיי משונה – סביבת המשחק מושפעת מטיפוגרפיה (מי שלא יודע, מוגדרת על ידי ויקיפדיה כ"האמנות והטכניקה של סידור ועיצוב טקסט"). ב- Type:Rider תגלמו שתי נקודות אשר יוצאות לחשוף את הסודות וההיסטוריה מאחורי הטיפוגרפיה. בכותר ש, איך אפשר להגיד – נראה קצת זהה ל- Limbo. שני כותרים אלה יהיו זמינים גם לבעלי ה- Playstation 4.

ואלו רשימת הכותרים החינמיים לחודש מאי, ועכשיו, תפילה קצרה לרגל הפיכת הלילות לנעימים במיוחד.

כותרי ה- Plus לחודש מאי

עומד להיות מאי, מותק – סוני מפרסמת את רשימת הכותרים החינמיים למשתמשי ה- Playstation Plus