הפופולריות של כותרי Tower Defence בז'אנר האסטרטגיה של תעשיית הגיימינג בשנים האחרונות לא הצליחה להוריד מערכו של ז'אנר הטקטיקה-מבוססת-תורים. ישנם מיליוני גיימרים ברחבי העולם שמשחקים בכל כותר Heros, Civilization ודומיהם. כן, אנשים מוצאים סיפוק מחלוקת הוראות ופיקוד בתורות. אני? אני אדם פשוט. אבל אני לא מעוניין לדבר עליי, אלא על כותר האינדי הישראלי Fort Triumph (שעליו הספקנו לכתוב כמה וכמה פעמים באתר). הכותר, שנכנס אל קטגוריית ה"טקטיקה-מבוססת-תורות", מפותח על ידי תשעה חברי צוות, שלדבריהם הושפעו במיוחד מסדרת X-COM, אך ויתרו על מאפייני המדע הבדיוני לטובת עולם פנטזיה.

Fort Triumph מכניס אותנו אל תוך עולם שבו הקסם מתפשט וגורם לכאוס – ממלכות קורסות, אלים המפנים עורף לרבבות מאמינים וחורשי רע מנצלים את ההזדמנות על מנת לעשות לפשוטי העם את המוות. אך לא הכל אבוד בזמנים אפלים אלו – גיבורים רבים מתאספים מכל רחבי העולם ב- Fort Triumph, הריסות שהיו פעם מבצר בעל כוחות קסם מסתוריים שנבנה על ידי ציוויליזציה קדומה במטרה להילחם ברוע ומשמש עד היום כבסיס הראשי לגיבורים השונים. הכותר ייתן לנו את ההזדמנות לשלוט בחבורת גיבורים כשהם יוצאים למשימות שונות אשר נעות ממשימות הצלה או חיפוש ועד להתנקשויות. צוות הפיתוח יצר סביבה אינטראקטיבית ומערכת קרב המתבססת על שימוש בסביבה, מה שיבטיח אין-סוף תרחישים טקטיים. בנוסף, מבטיח הצוות קמפיין מאתגר וגמיש במיוחד, המתבסס בעיקר על בחירות השחקן.

"וואו, זה נשמע מגניב מאוד. אני ממש אוהב טקטיקה מבוססת תורות, במיוחד את X-COM, מתי המשחק הזה יוצא למען השם?" אתם חושבים לעצמכם. ובכן, בגלל ש- Fort Triumph הוא כותר אינדי ועוד ישראלי… דיי בעייתי לייצר כותר שלם ללא תקציב מסודר. מה עושים? צוות הפיתוח של Fort Triumph פתח אתמול בערב קמפיין קיקסטארטר במטרה להגיע לתקציב של 75,000 דולרים. כל מה שנותר לנו לעשות הוא לאחל בהצלחה לצוות ולקוות שחלק מהתקציב ילך לשיפוץ המבצר – יש תנאים שגם גיבורים לא יכולים לעמוד בהם.

 

Fort Triumph, כותר הטקטיקה-מבוססת-תורים הישראלי, פותח בקמפיין קיקסטארטר

צוות הפיתוח של כותר האינדי הכחול-לבן פותח בקמפיין מימון המונים