כבר מהדקות הראשונות שלי ב-Mass Effect Andromeda, המשחק הצליח לעורר בנו סקרנות ורצון רב לחשוף את סודות הגלקסיה החדשה, להכיר את שלל הדמויות סביבי ואת המניעים שהובילו אותם להשאיר את יקיריהם מאחור ולצאת למסע של 2 וחצי מיליון שנות אור.

בשונה מ-2 הכותרים האחרונים בסדרה, אנחנו לא נזרק ישירות אל תוך סרט פעולה אלא נתחיל את העלילה בנרטיב מציאת הבית החדש שלנו לצד החלוצים שהצטרפו אלינו למסע. בחירה מצוינת לטעמי שכן היא מאפשרת לנו לעכל את את קו העלילה הראשי ולהכיר את הדמויות הראשיות שילוו אותנו במהלכה.

2

ההיכרות הראשונית על המתרחש מועבר בשיח בין הדמויות המרכזית, ולמרות שזאת דרך מצוינת להכניס אותנו ליקום החדש היא גם מהווה הזדמנות מצוינת להרתיע רבים מן המשחק תודות לפגם אחד שאי אפשר לפספס – אנימציות פנים מגוחכות. הבעיה הזו בולטת במיוחד אצל בני האדם וגזע האסרי והיא באה לידי ביטוי בשפתיים שזזות כמעט ללא קשר לנאמר, גבות קפואות תנועות עיניים חדות ולא פעם הורסות את אווירת הרצינות בסיטואציות מרכזיות. למזלנו דיבוב מעולה וכתיבה מצוינת הצליחו למזער את הנזקים ולהכניס אותנו לאווירה המתאימה.

לאחר חצי שעה שבה הובהר לנו חומרת המצב אנחנו נזרקים אל שלב אימונים שמטרתו ללמד אותנו את מכניקות הקרב של המשחק. Bioware שוב הוכיחו ששלב אימונים לא חייב להיות שטחי ומשעמם, ואף יכול לתרום רבות להתקדמות העלילה.

3

מה שמוביל אותנו למערכת הקרב החדשה. החברה הצליחה להתעלות על עצמה וליצור מערכת אינטואיטיבית, זריזה והכי חשוב – מהנה. כניסה ויצאה ממחסה מתבצעת באופן אוטומטי כאשר מתקרבים או מתרחקים ממכשול, וה-Jump Jet החדש פותח בפנינו הזדמנויות טקטיות חדשות.

אך מעבר למערכת קרב משופרת, מנוע ה-Frostbite אפשר למפתחים להציג בפנינו עולם מרהיב, שלא נראה כמותו ביקום של Mass Effect. העולמות החדשים מרגישים חיים, הנופים עוצרי נשימה והפלנטות המהודרת בצמחיה מוזרה, ומצליחה להעביר בנו את הרגשה של מקום זר לחלוטין. מצד שני, ספינת החלל החדשה שלנו, ה-Tempest,  מעלה בנו תחושה מוכרת שמזכירה את ה-Normandy האהובה.

1

הזמן הקצוב בו זכיתי להתנסות ב-Mass Effect Andromeda הצליח להחזיר לי את תחושת הסקרנות שאבדה מעט  לאורך הכותר השני והשלישי, ולהשאיר אותי בצפייה רבה לשחרור המשחק המלא ב-22 לחודש. אם אתם חובבי הסדרה או ז'אנר משחקי המדע הבדיוני בכלל, אני מזמין אתכם בחום רב להתנסות במשחק ולחוות בעצמיכם את מה שיש לו להציע.

Mass Effect Andromeda – התרשמות ראשונית

בזכות מערכת ה-Origin Access נפל בחלקנו ההזדמנות לחוות את 9 השעות הראשונות של מצב ה-Singleplayer של Mass Effect Andromeda, ולמען האמת – הן היו כמעט מושלמות.