קשה שלא להתרשם לטובה מה-TUF Mark 1. מהבורג הראשון דרך החיפוי האפור מט מעוטר תבנית הסווה דיגיטלית מינימליסטית, תאורת ה-Sync שמסתנכרנת עם כל מוצרי ה-Strix השונים ועד לוח התמיכה הגבית שמבטיחה הגנה בפני עומס של עד 10 קילוגרם על הלוח אם, למקרה בו תחליטו להשתמש בה לתמיכה לטלוויזיה בסלון. כל פרט ופרט מציג יופי, קישוריות ותמיכה בכל דבר שתרצו להכניס אל תוך מחשב החלמות שלכם.

אז במקום להתמקד בכל הפיצ'רים שראינו גם קודם בסקירה של ה-ASUS Z270-F Strix נביט בדברים הייחודיים שמבדילים את ה-TUF Mark 1 מכל השאר.

הדבר הבולט ואולי המרשים ביותר הוא ה-"Thermal Armor", כיסוי אשר מסתיר את כל הרכיבים האלקטרונים. הוא לא רק עוד כיסוי יפה, קל ובטוח לנקוי מאבק. ASUS מבטיחים שהוא גם עוזר לבודד את הרכיבים מהחום שהמעבד (לאילו שמשתמשים בקירור אוויר) והכרטיס מסך פולטים בעת מאמץ. ובשילוב עם מאוורר 40 ממ', שמסיבה כזאת או אחרת אינו כלול במוצר, הם מבטיחים טמפרטורות של עד 18 מעלות פחות.

TUFF png

מובן שהאלמנט המרכזי של הלוח הוא לא היופי. ה-TUF Mark 1 נבנה בראש ובראשונה למודרים ואוברקלוקרים ומציג לרשותם כלים שיעשו את העבודה נעימה וקלה הרבה יותר. כל הרכיבים נבחרו בקפידה בכדי לעמוד בסטנדרטים צבאיים כך שאמינות ואמידות הם בהחלט שם המשחק. לוח האם מצויד ברכיבי MOSFET, צ'יוקים וכבלים שחיוניים להספק מתח יציב למעבד, מסדרת TUF אשר פותחו על ידי ASUS כדי להבטיח יכולות אוברקלוק מעולים ואמינות לעורך זמן. ASUS כל כך בוטחים בלוח האם החדש ולכן אין פלא שהוא מגיע עם אחריות מורחבת ל-5 שנים.

tuf bACK

אך כמובן שאוברקלוק לא תלוי רק בלוח האם וגם כאשר כל החלקים מהמדרגה הראשונה דברים עלולים להשתבש. גם כאן ASUS שילבה כלים שיעזרו לכם להוציא את המקסימום מהחומרה שלכם בכמה שפחות כאבי ראש. כפתור ה-BIOS Flashback, אשר יאפס את כל הגדורות ה-BIOS להגדרות יצרן, עבר לפנל המחברים ומאפשר גישה נוחה גם כאשר המחשב סגור, רק נקווה שהחתול/כלב לא ילחץ עליו בטעות. בנוסף 5 נורות צבעוניות הממוקמות ליד כיסוי הצ'יפסט יתריעו את המשתמש במידה והמחשב אינו עולה בגלל אחת מחמשת הבעיות הבאות: ספק כוח, כרטיס מסך, כונן קשיח, זיכרון RAM או המעבד.

בנוסף לשלל אפשרויות החיבור שאנו כבר רגילים לראות בלוחות אם המתקדמים ביותר מתווספות עוד כמה הפתעות נחמדות לסגור לנו את כל הפינות לפני שיוצאים למסע להרכבת מחשב על ואילו הם:
2 חיבורי USB 3.1 או בשמו הנפוץ – Type C המהולל שלא דורש מאיתנו לסובב את החיבור 17 פעם עד שהוא נכנס, לצד חיבור USB רגיל אשר יאפשר טעינה מהירה או חיבור מספר התקנים בעלי דרישת זרם גבוה.

Untitled-1

2 חריצי PCI-E מחזוקים לאוהבי ה-SLI או Crossfire, ובנוסף עוד חריץ x16 מלא ועוד ארבע x4 קטנים כך שאני בספק שיגמרו לכם חריצי ההרחבה בעשור הקרוב. למודרים שבינינו, ASUS אפשרו לא פחות מ-8 כניסות מאווררים ללוח האם, כך שלא תצטרכו לקנות ולמצוא מקום לבקרי מאווררים נוספים. כדאי גם לציין ששתיים מהיציאות הם בעלי הספק גבוה במיוחד עבור משאבות למעגלי קירור נוזלי.

IO1

במחיר של כ-1350 ש"ח ASUS מציעים לכם תחליף לסדרת ה-Maximus המפורסמת, עם גווני אפור ושחור ותאורת LED RGB המאפשרות אין ספור צבעים וסגנונות תאורה אישים. אומנם זהו לא לוח אם שיתאים לכל כיס אבל עבור אילו אשר מחפשים אפשרויות הרחבה, עיצוב מותאם אישית ומוכנים להוציא לא מעט כסף עבורם, ה-TUF Mark 1 הוא בהחלט בחירה מעולה ומומלצת.

סיקור: לוח האם Asus TUF Z270 MARK 1

נראה שב-ASUS לא אהבו או הסכימו עם דעתי לגבי לוחות אם יקרים ושלחו אחד יוקרתי עוד יותר כדי לשנות את דעתי – הם די הצליחו.