אני הראשון שיפנה אצבע מאשימה ל-Ubisoft על הנטייה שלהם למחזר את אותם מכניקות משחק שוב ושוב ברוב הכותרים מהשנים האחרונות, מ-Assassins Creed עד Watch Dogs, The Division  וסדרת Far Cry. נראה כי כל כותרי Ubisoft בנוים סביב אותה הנוסחה – עולם פתוח עם מפה ענקית ומגוון מצומצם של סוגי משימות לצד עלילה דלילה. גם הפעם ההתרשמות הראשונית הצדיקה ואף הגבירה תחושה זו ואפילו הגרפיקה המעולה והנופים המרהיבים של בוליביה לא הצליחו לשכנע אחרת – סתם עוד משחק Ubisoft טיפוסי.

cg5vgun6cjyvkgaqvcii

בדיוק כשחשבתי שעליתי על הנוסחה, רגע לפני שהחלטתי ש-Ghost Recon לא בשבילי משה, גאי ואלכס (חברי היקרים) קפצו לתוך המשחק והכל השתנה. העניינים התחילו להתחמם לראשונה כשאחד מחבריי ניסה (בהצלחה) להיכנס לתא המטען של הרכב ושם בילה את שאר הנסיעה למטרה. משימות הפכו למהנות הרבה יותר כאשר ארבעתנו מתאמים דרכי פעולה וטקטיקות תקיפה. בין אם מדובר במתקפה פרונטלית המתלוות במתחי אש של מקלעים וגשם של רימונים, או הסתננות מסונכרנת תיאום התקדמות עם חיפוי צלפים החוויה המשותפת הייתה מהנה מתמיד והפתיעה אותי לטובה. אבל למען האמת הכיף האמיתי מתחיל כשהכל משתבש. אין כמו לנסות להתגנב אל תוך מבצר במטרה לחקור דמות מפתח רק כדי לגלות אחרי כמה דקות בודדות של התגנבות שמשה ואלכס מתפרצים פנימה רכובים על ג'יפ מצויד בתת-מקלע ויורים לכל עבר. מצד שני, הדבר שהכי הפתיע אותי היה להבין שהאויבים רצו להתמודד עם התוקפים ופינו את דרכי למטרה. כאן חוויתי את ה-Beta במיטבה.

original

ראוי לציין שה-AI השתפר משמעותית מהכותרים הקודמים בסדרה. במידה והחלטתם לתקוף במלוא העצמה, מבלי להצטייד במשתיקי קול, האויבים יתפסו מחסה ויפתח באש לכיוונכם ויספקו אש חיפוי לחבריהם אשר ינסו לאגף ולהוות מכשול מאתגר למדי, במיוחד ברמות הקושי הגבוהות של המשחק. אך אל דאגה, גם לכם מספר לא קטן של כלים אשר יאפשרו לכם לשלוט במצב השחקן היחיד על שלושת אנשי צוות ה-Ghost Recon שלצדכם. תוכלו להגיד להם לשמור על שקט מופתי, להחזיר אש בלבד או להסתער וכל זה בעזרת מקש אחד בלבד. מצד שני תוכלו להתארגן על מהלכים טקטיים ולתכנן תקיפה ממספר כיונים במקביל, לאגף את האויבים או לתזמן חיסול של מספר מטרות בו זמנית.

אם אתם מחפשים משחק עם Co-op מעניין וכיפי יש סיכוי סביר ש-Wildlands יעשה את העבודה, אך היה וחפצתם בעלילה משובחת ומשחקיות חדשנית אולי כדאי שתבחרו כותר אחר מסערת המשחקים המתקרבת.

Ghost Recon Wildland יגיע למחשב, PS4 ו-XBox One ב-7 למרץ.

דעה אישית: רשמים מ-BETA של Ghost Recon Wildlands

קצת פחות מחודש לפני נחיתת הכותר החדש בסדרת משחקי Ghost Recon של Ubisoft, החברה נתנה לנו בסופ"ש האחרון טעימה קטנה ממה שמחכה לנו בעוד פחות מחודש.