סצנת Dota 2 הישראלית עולה רמה. תחרות בשם Israel Dota Arena נפתחה בחסות MSI ומפיקים ישראליים והם מזמינים את הקבוצות הישראליות לזכות בכבוד ופרסים בסצנה המקומית.

מה אנחנו כבר יודעים על ספורט אלקטרוני בארץ? אולי שכל אחד פה (ואפילו ההורים שלו) מכירים את המשחק הכה-מוכר, Counter Strike. אבל גם ב-CS אין לנו סצנה תחרותית רצינית, אם בכלל. זוכרים פעם את Condition Zero Israel? אז כן – זה הדבר הכי רציני שהיה פעם, אם זכרוני לא מטעני. סצנת ה-MOBA הישראלית צומחת בכל יום. אלפי שחקני League of Legends (ואפילו תחרות ישראלית גדולה בחסות IESA) ומנגד אלפי שחקני Dota 2 גם כן. קבוצת הפייסבוק של דוטא 2? קבוצה לא קטנה שמונה כבר למעלה מ-500 שחקנים שמציפים את הקבוצה בהודעות לגבי משחקים, פגישות ואפילו מפגש שנתי מאורגן של צפייה בגמר אליפות ה-The International. זוכרים? היינו שם :

יוזמה והפקה חדשה של כמה ח'ברה מהקבוצה של Dota 2 הישראלית הרימו הפקה לא קטנה. תחרות בחסות חברת MSI (שמממנת את הפרסים) יוצאת לדרך.

IDA, הארנה הישראלית של דוטא 2 יוצאת לדרך. הטורניר הינו טורניר און-ליין (ללא נוכחות פיזית של הקבוצות) והוא מחולק ל-4 מוקדמות וגמר, שאליו יגיעו 8 קבוצות ויתמודדו ב-Double Elimination. חשוב להדגיש גם נוכחות של קבוצות ערביות-ישראליות בטורניר – הוכחה נוספת שבספורט אין פוליטיקה. כלל הטורניר ישודר ב-Twitch בחסות ההפקה של הטורניר ואנחנו נעקוב בצורה צמודה לכל ההתקדמות של הטורניר. MSI הרימו את הכפפה ונרתמו לעזור לח'ברה ונתנו 3 פרסים לשלושת המקומות הראשונים שיזכו :

saasaasa

הארנה הישראלית מתחילה בעוד 3 ימים ואנחנו מתרגשים כבר לראות את רמת הקבוצות הישראליות של דוטא 2. האם זו תחילתה של התפתחות ענף הספורט האלקטרוני ב-Dota 2? 

רוצים כבר לשים במועדפים את העמודים של הסטרימרים שישדרו את התחרות? בשמחה :

לפרטים על IDA אתם מוזמנים להכנס לאתר : http://ida.co.il

Dota 2 תחרותי בישראל? כן בבקשה.