המאה ה-21. אנחנו בתהליכה של המהפכה הדיגיטלית וכמעט ואין מכשיר חשמלי שהוא לא דיגיטלי. מעטים הדברים שכבר לא מתחברים לאינטרנט או לרשת אחרת. הכל מחובר.

אני מניח שזה נשמע מוכר. אני מדבר על Watch Dogs למי שעדיין לא הבין. למרבה הצער לא כולנו האקרים ברמה אלוהית כמו איידן פירס שיכול לגשת לכל מכשיר בסביבתו בעזרת הטלפון, אבל זה לא בלתי אפשרי. והמשחק, שהציג לנו מערכת דיגיטלית ששולטת בעיר כולה שנקראת ctOS, לא רחוק מהמציאות. בעתיד הקרוב כנראה הכל יהיה מחובר, מרושת ומועקב ע"י האח הגדול, עניין של זמן.

משחקי הכס אולי זכתה ב-11 פרסי Emmy שבוע שעבר והפכה לסדרה המוצלחת ביותר אי פעם – אבל אל לנו לשכוח שעדיין יש בהוליווד קולנוענים עם אמביציות ורעיונות מעניינים. קחו לדוגמא את Mr. Robot. סדרה שיצאה בפרק פיילוט והצליחה כבר לכבוש את הצופים ואת האינטרנט בפרט. הפיילוט הצליח כל כך שהסדרה כבר הצליחה להשיג תקציב לעונה השניה מבלי שהעונה הראשונה אפילו עלתה לאוויר.

הסדרה עוקבת אחר הגיבור אליוט אלדרסון. צעיר שגר בניו-יורק ועובד באבטחת מידע בחברת היי-טק. לאליוט קשיי הסתגלות חברתיים, פרנואיות ושלל בעיות נפשיות של המאה ה-21. את הכשרון של אליוט מגלה אדם מסתורי בשם מר. רובוט והוא מגויס להאקרים-אקטיביסטים בשם "fsociety" משמע Fuck Society. והם יוצאים למאבק נגד אחד מתאגידי הענק ששולטים בעולם, E Corp.

אווירת הסדרה מאוד משדרת את מה שהרגשתי ב-Watch Dogs אף על פי שאין אקשן ויריות כמו במשחק. האפלוליות, הבדידות של העולם הדיגיטלי וההשתלטות של המחשבים על האנשים וחיי החברה של העולם המודרני.

Mr. Robot ריתק אותי כבר בפרק הראשון. מיהרתי לחלוק את הדעה שלי כאן ומפה אני ממשיך לראות את כל הסדרה.

המדריך לצופה : Mr Robot