בשלהי 2013 דיסני ו-EA חתמו על חוזה בו השנייה מקבלת רישיון בלעדי להפצה ויצירת כותרי Star Wars בעזרת חברות הפיתוח אשר עובדות תחתיה. לאחר שנתיים של פיתוח זכינו לכותר הראשון והשנוי במחלוקת – Star Wars Battlefront אשר לא הכיל קמפיין עלילתי לשחקן יחיד וגרם למהומה לא קטנה בקרב קהילת השחקנים. בשביל לפצות על הטעות הנ"ל, EA שחררו חבילות DLC אשר הוסיפו תוכן למשחק אך בשלב זה כולם כבר חיכו לישועה מהכותר הבא בסדרה.

אך לרוע המזל, גודל האכזבה כגודל הציפייה, ו-Battlefront II נחל אכזבה עצומה תודות למספר בעיות כשהמרכזית מבניהן היא שערוריות קופסאות השלל אותן היה ניתן לקנות בכסף אמיתי ובכך להפוך את הכותר ל-Pay-To-Win, כאשר אופן המודל העסקי הוא לסחוט מהמעריצים סכומים מקבילים לזה של משחק מובייל. למזלנו הרב, הקהילה לא נשארה חייבת ובחרם צרכני חלקי גרמה לנפילה משמעותית במכירות של המשחק ולהתערבות של ממשלות רבות אשר במודל העסקי שלו כהימורים לא חוקיים, דיסני דרשו מ-EA שיתקנו את העוול שהם עוללו ולמחוק את האופציה הנ"ל בכדי שהכותר יהיה יותר הוגן כלפיי קהל המשחקים, אך הדבר לא ממש עזר למכירות ול-EA לקרר את יחסם מול דיסני.

את המסמר הבא תקעה EA בסוף 2017 עם ההחלטה לסגור את Visceral ועמם פרויקט בשם Ragtag אשר היה אמור לתפקד ככותר Star Wars חדש בעל עלילה עמוקה  שנכתבה ע"י איימי הנינג,  המוכרת בזכות תסריטה לסדרת Uncharted המשובחת. הטיעון של החברה היה כי הם מוצאים את הפרויקט לא ריווחי אך הם ישתמשו בחלקים ממנו ליצירת משחק חדש. הדבר היווה מכה אדירה למעריצים ולחברה היות  והפרויקט הנ"ל היה אמור להיות כותר ה-Star Wars הגדול של 2018.

Lucasfilm, חברת ההפקות של סדרת סרטי Star Wars,  פנו ל-EA מלכתחילה בזכות גודלה העצום של החברה אשר מכילה הרבה חברות פיתוח אשר עובדות תחתיה, בכדי שבאופן פוטנציאלי היא תוכל לייצר הרבה כותרי Star Wars בזמן קצר, אך בניגוד לציפיות, מאז קבלת הרישיון יצאו רק שני כותרים אשר לא עמדו בציפיות שלהם ושל הקהילה אשר גינתה את הכותרים הנ"ל וקראה להחרים את EA. במקביל, לפי מקורות לא רשמיים, נראה כי Lucasfilm פנו גם ל-Ubisoft וגם ל-Activision לגביי פיתוח כותרי Star Wars חדשים.

נכון לעכשיו, לא נחשף מידע נוסף בנושא אך נשמח לדעת מה דעתכם? מה הייתם מצפים לראות אם Ubisoft ו-Activision יתחילו לפתח כותרי Star Wars? האם זה הזמן להחיות את Lucasarts מחדש?

שמועה: האם דיסני רוצים לבטל את הרישיון של EA?

לפי מקורות לא רישמיים, ולאור האכזבה מהמוצרים שקיבלו מ-EA. דיסני החלו לגשש אחר מפיצות אחרות אשר יסייעו להם ביצירת כותרי Star Wars חדשים