התערוכה השנה כללה כ-600 עמדות משחק, כ-30 מתחמים ייחודיים ועמדות התנסות במשחקים שטרם יצאו לשוק. בין הכותרים הנ"ל ניתן למצוא את Assassin's Creed Origins, הכותר החדש של סדרת משחקי ההתגנבות1 הפופולרית, שלוקח אותנו הפעם למצרים העתיקה, Forza Motorsport 7, משחק המרוצים המדובר השנה ואחד ממוצרי הדגל של מיקרוסופט, טורניר Tekken 7 הכותר האחרון בסדרת המכות הוותיקה ו- Cuphead אשר יצא רק לפני מספר ימים וזכה ללא מעט תשבחות.

בין עמדות ההתנסות שמחתי להיווכח כי עמדת הרטרו חזרה ובגדול. צללתי אל תוך אוקיינוס של נוסטלגיה אשר כלל את הכותרים המקוריים של סופר מריו, מגה-מן, פאקמן ועוד כותרים אשר יחזירו את הגיימרים המבוגרים יותר לרגעי הילדות המאושרים.

בניגוד לשנה שעברה, התערוכה כללה לילה לבן אשר כניסתו מיועדת לבני 18+ והוא נמשך עד השעות הקטנות של הלילה. במהלכו התקיימה תחרות ריקודים נושאת פרסים שנעזרה במשחק הריקודים המגניב Just Dance אשר קולט את תנועות המשתתפים בעזרת מצלמה ומשקלל נקודות בהתאם. על אף שלא ציפיתי לכך, זו הייתה חוויה מרעננת.

אחד הדברים שהפתיעו אותי לטובה ב-Game-In 2017, הוא שיתוף הפעולה עם יוצרי אינדי ישראלים והבמה שנתנו להם בתערוכה כאשר חלק מאותם היוצרים שפגשתי בתערוכת Game-Is הופיעו גם כאן. שני כותרי האינדי אשר הסבו את תשומת ליבי היו Rumstronaouts ו-Triumph Fort.

Rumstronauts, כותר אינדי בעולם בו החלל החיצון נשלט על ידי פיראטים , ושדות אסטוראידים, כאשר המשחק מיועד לצוות של שני שחקנים  בו  האחד אחראי על הגאי הספינה בזמן שהשני אחראי על הסונר והתותחים תוך כדי שהם נאלצים לגבור על גלים של ספינות חלל פיראטיות עוינות. זהו ללא ספק  משחק שארצה לשחק עם חבריי בערב חברתי, מלא בירה ורום – א-הוי!

Fort Triumph, הוא משחק אסטרטגיה מבוסס תורות אשר מתרחש בעולם קסום בו השחקנים יצטרכו להתקדם במשימות השונות בעזרת צוות של לוחמים בעליי יכולות שונות. ה-Savage לדוגמה משמש ככוח מחץ הרסני שיכול לפגוע בכמה מטרות במקביל, ה-Paladin העוצמתי מומחה במתקפות ממוקדות, קטלניות ומתאפיין גם ביכולות הגנתיות יעילות, Ranger מצויד בחץ וקשת אשר מקנים לו יכולת תקיפה מרחוק לצד יכולות תמיכה בשאר הדמויות ולבסוף ה-Mage אשר מבצע כישופים רבי עוצמה שמשאירים אחריהם הרס וחורבן. בכדי לצלוח את האתגרים הקשים, ולהביס אויבים יהיה עליכם לתכנן טקטיקות מתוחכמות.

בסופו של דבר Game-In 2017 הציג תערוכה מרשימה ומלאה בכל טוב, ואין ספק שמדובר באירוע מבורך. נשמח לשמוע מה אהבתם בתערוכה, מה הלהיב אתכם והאם לדעתכם יש מקום לשיפור, אז עד כאן ונתראה בשנה הבאה.

אז מה היה לנו ב-GameIn 2017?

השנה התקיים כנס Gam-In השני אשר הציג לנו טכנולוגיית גיימינג מתקדמת, כותרים נחשקים, מתחם רטרו, טורנירים ועמדות VR.