במהלך הביקור שלנו בכנס Gamescom השנה זכינו להתנסות בלא מעט כותרי אינדי מעולים שלא היו מביישים את חברות ה-AAA הגדולות. אחד הכותרים הבולטים בתערוכה היה Elderborn, אותו מקטלגים המפתחים כ-Quake Soul. לנו הוא עשה קונוטציות של יורש ראוי ל-Hexen.

Elderborn יכניס אותנו למגפיו  של הלוחם החזק ביותר בשבט נודד, אשר נבחר במשפט בלחימה. זקני השבט שלחו אותנו למשימה סודי, שעד כה אף אחד לא חזר ממנה בחיים – למצוא את מקור הכוח העתיק ששלט על האזור במאה בקודמת. הצבא המוזהב מהעיר ג'ורמם (Jurmum). בדרך יהיה עלינו להילחם בצבא גופות מונפשות (אל-מתים), מכרסמי ענק ושלל איומים.

ככותר Hack & Slash מגוף ראשון, Elderborn  מציג אלמנטים רבים המוכרים לשחקנים הוותיקים מקלסיקות משובחות כמו Doom  או Heretic, ומתהדר במגוון נשקים קרים המתנהגים באופן שונה זה מזה ועוזרים לשחקן להתמודד עם שלל הסיטואציות. במהלך ההדגמה זכינו להתנסות בשלושה נשקים, החרב שהייתה מהירה יחסית ואפשרה לנו להדוף את התקפות האויבים, אגרופני דוקרנים שיאפרו לנו להכות במהירות הבזק ולנסות להדוף את מתקפות האויבים והפטיש שמצד אחד לקה במהירות תקיפה אטית אך מצד שני אפשר לנו לחבוט באויבים "מכל הלב".

עם ארסנל משובח שכזה אין ספק שיש צורך באתגר ראוי. ואכן, מהמעט שראינו, לכול  אויב במשחק קיים  דפוס התנהגות ייחודי אותו נדרש להכיר על מנת שנוכל להגיב לו בהתאם ובמהירות מספקת .

כמובן שהאויבים הרבים השורצים במגוון הם לא הסכנה היחידה המחכה לנו בדרך, גם העיר הנצחית והעתיקה תגרום לנו ללא מעט צרות,  באופן שידרוש מאיתנו להסתגל לסיטואציות השונות, ולשים לב לכל  מלכודות ותהומות הממתינים לנו מעבר לפינה.

Elderborn  צפוי להגיע אלינו אי שם בשנת 2018 המתקרבת תחיל ל-Linux, Mac, ולמחשב האישי ובהמשך, ככל הנראה, גם לקונסולות.   

 

הכירו את Elderborn

Elderborn הוא ללא ספק אחד מכותרי האינדי המרשימים ביותר בהם ניתקלנו בתערוכת Gamescom השנתית.