אחרי חמש שנים של ירידות ועליות, הרחבה ראשונה מצוינות (Heart Of Thorns) מספר דרקונים עתיקים וים של תוכן נוסף ללא תשלום, Guild Wars 2 מקבל, סוף כל סוף, הרחבה חדשה – Path of Fire. העלילה בהרחבה תמשיך מהמקום בו הסיפור נפסק עד כה, ותיקח אותנו למדבר הקריסטל (Crystal desert) המוכר לשחקנים הוותיקים מהכותר הראשון בסדרה, בחמש מפות עצומות בגודלן. פרט לתוכן העלילתי ההרחבה תכלול מספר תוספות משמעותיות כמו Elite Specializations חדשים לכל מקצוע, אשר יעניקו מגוון יכולות אקטיביות ופסיביות לדמויות שירחיבו את אפשרויות ההתאמה האישית של השחקן לכל אחת מהן, משימות חיסול ליצורים ברחבי המפה ולראשונה מגוון יצורים עליהם נוכל לרחוב.

כמו לכל דבר בחיים גם למעשים שלנו ב-Guild Wars 2 יש השלכות. אז אחרי שחיסלנו שני דרקונים עתיקים שאיימו על הממלכה, מסתבר שבלתזר (Balthazar), אל האש והמלחמה, שחזר בינתיים להתהלך בינינו, רצה לחסל את הדרקונים העתיקים, לקחת להם את הכוח ולהפוך לאל היחיד ששולט בעולם. כעת היוצרות התהפכו שכן עלינו לנדוד למדבר הקריסטל שבמשך 250 שנה היה מנותק מהעולם, ולהגן על הדרקונים מפני בלתזר.

אחרי שנים של נדידה איטית והסתמכות על נקודות שיגור, יצורי רכיבה המגיעים לעולם של Guild Wars 2, לא רק בתור דרך מהירה יותר לנוע, אלא כחווית רכיבה ייחודית ומהנה. נכון לעכשיו ההרחבה תציג כ-4 יצורים, לכל אחד יש יכולת כניסת קרב לצד יכולת התנועה הייחודית לו, המאפשרת לו להגיע למקומות שאף אחד מהארבעה לא יכול להגיע. הרפטור (Raptor) יכול לקפוץ למרחקים ולאפשר לנו לחצות צוקים ופלטפורמות מרוחקות, הקפיצה של הספרינגר (Springer) נטענת בהתאם לזמן הלחיצה על מקש הקפיצה, ומאפשרת לנו להגיע לגבהים מטורפים, הסקימר (Skimmer) מרחף מעל הקרקע ומאפשר לנו לעבור מעל נהרות וקרקעות בעיתיות ולבסוף התן (Jackel) יצור קסום עשוי מעפר, יכול להשתגר קדימה ואף לתמרן פניות תוך כדי.

אחת האג'נדות המרכזיות של Guild Wars 2 היא החופש לשחק את הדמות באופן שמתאים לשחקן. קוסם יכול להיות הגנתי, לוחם יכול לרפא וכל אחד יכול לשחק את המשחק ככל העולה על רוחו. כמובן שכחלק מהרצון לדגול באג'נדה, ArenaNet  הכריזה על עץ ההתמחות חדש לכל אחד מ-9 המקצועות, שיגדילו את יכולות ההתאמה האישית של הדמות לסגנון המשחק האישי של השחקנים. בשונה ממשחק MMO אחרים, חלק מיכולות הדמות נקבעת בהתאם לנשק אותה היא נושאת, וחלק אחר נבחר על ידי השחקן ממגוון יכולות, לכן כחלק מעצי היכולות החדשים, יוכלו הדמויות להצטייד בסוגים חדשים של נשקים שעד כה לא היו זמינים להם. בין העצים החדשים ניתן למצוא את ה-Spellbreaker  שאפשר ללוחם להצטייד בזוג פגיונות והופך אותו למחסל מטילי הקסמים המושלם וה-Deadeye מצרף לארסנל הנשקים של הגנב את הרובה והופך אותו למתנקש יעיל מטווח רחוק.

Guild Wars 2: Path Of Fire צפוי להגיע אלינו כבר בעוד חודשיים, ב-22 לספטמבר, כאשר כל השחקנים, כולל המנויים החינמיים, יוכלו להתנסות בה בסופ"ש הקרוב, בין ה11-13 לאוגוסט.

Guild Wars 2 מקבל הרחבה חדשה